Alt ve orta gelir grubu ev sahibi olabilir

804
Faizsiz Sistemler Blog
Alt ve orta gelir grubu ev sahibi olabilir

Yüksek gelir grubunda olanların ev sahibi olma gibi bir amaçları bulunmaz. Genellikle kendilerine ait bir evleri vardır. Orta gelir grubunda bulunanların ise bir kısmının evi varken pek çoğu ev sahibi olmak için çeşitli girişimlerde bulunurlar.

Gelelim alt gelir grubuna; aylık geliri kısıtlı olanların en önemli hedeflerinden biri şüphesiz bir ev sahibi olmaktır.

Bu amaç için tasarruflar yapılır, faizsiz ev alma yolları araştırılır, peşinatsız ev sahibi yapan firmalar incelenir. Amaç hem kiradan kurtulmak, hem de ileride çocuklarına bir ev bırakabilmektir.

Ev sahibi olmak isteyenler için belki de en büyük engel gerekli motivasyon eksikliğidir. Çoğu ev sahibi olmak için gerekli motivasyonu sağlayamamanın en önemli nedenleri ise, gelecek kaygısı ve sahip olunan maddi imkanların kısıtlılığıdır.

Maddi kısıtlılıklar bizi olumsuz düşüncelere sevk ederek farkında olmadan hedeflerimizden uzaklaştırır. Genellikle düşük gelir düzeyine sahip bireyler için ev ya da araba sahibi olmak sadece bir hayal olarak kalır; ancak unutulmamalıdır ki; birçok iyi fikir başlangıçta ‘imkansız’ gibi görülebilir. Önemli olan o amaç için yeterli motivasyon ve inanca sahip olmaktır.

Unutulmaması gereken bir gerçek var ki, bir şey için uğraş vermezsek ona asla sahip olamayız. Hiç kimse elindeki imkanlara bir gecede sahip olmamıştır. Herkes bir yerlerden başlar ve büyük hedeflere küçük tasarruflarla ulaşılır.

Harekete geçmek için yıllardır ertelediğiniz gün ‘bugün’ olsun.

Türkiye’de bir ilk olan danışmanlık hizmetimizden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Konut sahibi olmanın ilk adımını başlatmadan, gerekli bilgi ve yol haritalarını sizin için temin edebiliriz.

Başvuru formu‘nu gönderin sizi arayalım.

ETİKETLER: ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.