Birikim Yaparak Hedeflerimize Ulaşabiliyormuyuz?

274
Faizsiz Sistemler Blog
Birikim Yaparak Hedeflerimize Ulaşabiliyormuyuz?

Aslında bizler bir ürün veya hizmeti para ödeyerek değil, o parayı kazanmak için harcadığımız zaman sayesinde alıyoruz. Bu durumda almak istediğimiz ev veya araba yaşayacağımız hayatın büyük bir bölümünü bizden alıyor.

Elinizde yüklü miktarda nakit yoksa muhtemelen bu ihtiyaçlarınızı kredi kullanarak gidereceksiniz. Yani bir başkası sizi finanse edecek. Günümüz geleneksel ekonomi modelinde faiz oranları gerçekten inanılmaz boyutlarda.

Örnekleme yaparsak; ev almak için 300 Bin TL’ye ihtiyacınız varsa kredi kullandığınız zaman 10 yıllık vadede geri ödeyeceğiniz toplam tutar en iyi ihtimalle 680 Bin TL oluyor. Yani aslında 5 yıl evinizin borcu için çalışırken 5 yıl da faizini ödemek için çalışmış oluyorsunuz. Faiz ödediğiniz bu 5 yılda neler yapılmazdı ki? Ya da buradaki kazançla çok iyi bir otomobil veya fazladan bir ev daha satın alabilirdiniz.

İşte bu durum insanların asli ihtiyaçlarına ulaşması için çok daha fazla çalışması anlamına geliyor.

Peki finans sağlayan kurumlara bu kadar fazla fark ödemeden gelenekselin dışına çıkarak yeni bir ekonomik model ile ev veya araba almak mümkün mü?

İşte tamda burada ülkemizde doğan ve şimdilerde iyiden iyiye kendini gösteren yeni bir modelden bahsedebiliriz; Tasarruf Ekonomisi.

Esasında bu modelin temelinde de yukarıda bahsi geçen birlikte hareket ederek faydanın ortak dağılımı yatıyor. İnsanlar bir araya gelerek yaptıkları tasarruflar sayesinde büyük masraflardan kurtuluyor.

İşlerini neredeyse yarı yarıya kolaylaştırıyorlar. 100 adımda alınacak mesafeleri en fazla 50 adımda alıyorlar.

Türkiye’de bir ilk olan danışmanlık hizmetimizden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Konut sahibi olmanın ilk adımını başlatmadan, gerekli bilgi ve yol haritalarını sizin için temin edebiliriz.

Başvuru formu‘nu gönderin sizi arayalım.

ETİKETLER: , ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.