İnsan Kaynakları

Anasayfa » İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Politikamız

Faizsiz Sistemler A.Ş.’nin sürdürülebilirlik bakışının temelinde insan sermayesi yer almaktadır.

Faizsiz Sistemler, çalışanlarının potansiyellerini en iyi şekilde gerçekleştirebilmelerine fırsat sağlayacak şekilde eşit, adil ve güvenli iş ortamlarıyla En iyi iş Veren konumuna gelmeyi hedeflemektedir.

Yeni Nesil Vizyonuyla çalışanlarını işin geleceğine bugünden hazırlamakta, mevcut potansiyellerinin geliştirilmesinin yanında en iyi yeteneklerin Topluluğa çekilmesini amaçlamaktadır.

Doğru planlama, kariyer yönetimi ile çalışanların performansı yönetilmekte ve Liderlik Modeli esas alınarak kariyer ve gelişim planları oluşturulmaktadır.

İşe Alım Süreci

 • İhtiyaç duyduğumuz pozisyonlar; sosyal medya hesaplarımızda ve insan kaynakları web sitelerinde ilan edilir.
 • Adayların yapmış olduğu başvurular ihtiyaç duyulan alan ve pozisyonlar için ön değerlendirmeye alınır.
 • Gerekli kriterlere uygun adaylar ile ilk görüşme telefonla yapılır.Yapılan görüşmeden sonra adaylar ilk mülakata davet edilir.
 • Adayın ilk mülakatı olumlu sonuçlandığı takdirde bir başka gün ikinci mülakat yapılır. İkinci mülakattan sonra aranan niteliklere uygun, gelişimine önem veren, kurum kültürüne uyan adaylara iş teklifi yapılır.
 • Eğitim

  İşe alım sonrasında her ay en az 1 defa yeni işe başlayanların şirketi tanımasına yönelik, 1 haftalık bir intibak eğitimi gerçekleştirilir. Şirketin hedefleri ve birimlerin ihtiyaçları doğrultusunda yetkinlik bazlı yıllık bir eğitim planı yapılır.

  Çalıştıkları süre boyunca çalışanların kişisel ve mesleki gelişimleri için yıl içerisinde belirlenen bu eğitimlere katılımı ve gelişimleri takip edilir.

  Yüksek performanslı çalışanlarımız liderlik becerilerinin gelişimi için değerlendirme merkezi uygulamaları ile modüler olarak tasarlanan çeşitli konulardaki eğitim programlarına dahil edilmektedirler.

  Faizsiz Sistemler, çalışanlarının gelişimi için eğitim ve gelişim programlarına azami önem ve destek vermektedir.

  Staj

  Staj programlarımızda öğrencilerin üniversitede aldıkları teorik bilgilerin uygulamalarını görmelerine yardımcı olmak ve iş yaşamı hakkında genel fikir sahibi olmaları amaçlanmaktadır.

  Ticaret/Meslek Lisesi Öğrencileri için Mesleki Eğitim Stajı 3308 sayılı Mesleki Eğitim Yasası gereği Topluluk şirketlerimizde kontenjanları doğrultusunda Ticaret/Meslek Lisesi öğrencilerine staj olanağı sağlanmaktadır. Ticaret/Meslek Lisesi öğrencileri okulların açılma tarihi ile birlikte staja başlarlar.

  Üniversite öğrencilerinden staj zorunluluğu olanlar için şirket ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak stajyer alımı yapılabilmektedir. Staj süreleri projelerin yoğunluğu ve ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenmektedir. Staj başvurularının değerlendirilebilmesi için staj başvurularının ik@faizsizsistemler.net adresine 31 Mayıs tarihine kadar(yaz dönemi için) iletilmesi gerekmektedir.

  Staj başvurusu yaparken güncel bir özgeçmiş gönderilmesi, staj yapılmak istenen süre ve dönemin mutlaka belirtilmesi gerekmektedir. Sadece olumlu değerlendirilen adaylara geri dönüş yapılmaktadır.

  İnsan Kaynakları İletişim Formu